Artists in Residencies – IV – Lara Ögel – Beyrut Art Residency

Artists in Residencies
BLOK art space Çukurcuma
July 7 – 27, 2018

Haziran ayında BLOK art space Çukurcuma’da düzenleyeceğimiz konuşma dizisi ile geçen yıllarda farklı ülkelerde bulunan misafir sanatçı programlarına (artist residency) katılmış sanatçıları davet ederek; misafir sanatçı programlarının başvuru sürecinden, sanatçıların program süresinde ve sonrasındaki üretim süreçlerine dair farklı konu başlıkları üzerine deneyimlerini paylaşabilecekleri ve genç sanatçılara bilgi verebilecekleri bir buluşma oluşturuyoruz.

Misafir sanatçı programı süresince sanatçıların deneyimleri, üretim süreçleri, yerel kültürler ile kurdukları ilişkiler, paylaşımları ve sonrasında da sanatsal üretimlerine bu programların ne tür katkıları olduklarına dair sorulan sorulara cevap vermeyi amaçlayan konuşma dizisi ayrıca farklı misafir sanatçı programlarının da özelliklerini birlikte inceleyebilmemizi sağlayacak.

Konuşma dizisine katılacak sanatçılar;
Kerem Ozan Bayraktar, Nihat Karataşlı, Lara Ögel, Çağrı Saray, Merve Ünsal, Eda Gecikmez, Merve Ertufan, Sena Başöz

  • Tüm konuşmalar Türkçe olacaktır ve Facebook üzerinden canlı yayın ile takip edilebilecektir.

23 Haziran Cumartesi 2018 17.00-18.30

Lara Ögel – Beyrut Art Residency

Lara Ögel (Izmir, 1987) Istanbul’da yaşayan görsel sanatçı. Pratiğinde kolaj’dan video’ya farklı medyumlar kullanmakta. İşleri kişisel ve evrensel kaygılar ile ilerlerken ince, duygusal, mekan ve içerik farkındalığı ile geliştirilmiş yerleştirmelere dönüşür. Son dönemde kişisel sergiler arasında; İmtidad, Galata Rum Okulu Açık Okul Kütüphanesi, Istanbul (2018), Geri Dön! Her Şey Affedildi, Protocinema, Paris (2016), Mutlu Vasat, Öktem&Aykut, Istanbul (2014). Son dönemde katıldığı grup sergileri arasında; Huzursuz Anıtlar, Zilberman Galeri, Istanbul (2018), Driftwood, or how we surfaced through currents, Atina (2017), Her Anıyla Alıntılanan Geçmiş, DEPO, Istanbul (2016) yer alıyor.